creare site-uri la comanda 079953912

Sport

Sport (108)

Oleg Tarnovschi a concurat pe distanța olimpică, 1.000 metri, și s-a ales cu medalia de argint, transmite IPN.

Castigator a cinci Baloane de Aur, a unui Campionat European, dar si al altor numeroase trofee, Cristiano se mentine intr-o forma incredibila si la 33 de ani, transmite Știri.md cu referire la sport.ro.

La finalul partidei jucătorii au primit trofeul de campioni, numai că fiesta lui Juventus, care a continuat pe străzile din capitala Piemontului, a fost la un pas să se transforme în tragedie! Şase fani au fost răniţi după ce camionul în care se aflau pentru a sărbători titlul şi cu care încercau să se apropie de autocarul jucătorilor s-a blocat în cablurile de alimentare ale tramvaielor, transmite Știri.md cu referire la digisport.ro.

Chelsea Londra a câștigat Cupa Angliei la fotbal, după o finală cu Manchester United. A decis belgianul Eden Hazard, din penalty, în minutul 22. Pe Wembley au fost 87647, partida fiind condusă de ”centralul” Michael Oliver.

Dezastru pentru rugby-ul din România! Tricolorii au fost excluși de la Campionatul Mondial din 2019 și au primit și o amendă de 100.000 de lire sterline.

Gigi Becali a renunțat definitiv la Steaua. Mutarea care nu mai lasă loc la interpretări.

În limitele categoriei de greutate de 58 kg, el a învins adversari din Serbia și Belarus, dar apoi i-a cedat în semifinale unui spaniol. Stepan Dimitrov a urcat pentru a doua oară pe podium la Campionatul European.

La Hâncești, Milsami a învins-o pe Petrocub, cu 2-1, în prelungiri. Igor Bugaiov a deschis scorul în minutul 13, dar gazdele au beneficiat de un penalty șase minute mai târziu, transformat de Vladimir Ambros, scrie IPN.

Serena Williams s-a retras de la turneul de tenis de la Roma. Câștigătoarea a patru titluri la Roma, Serena și-a anunțat retragerea cu o săptămână înainte de startul turneului Internazionali BNL d'Italia, scrie WTA Tennis.